Ko vēsta tavas rokas
Vai tavas rokas attiecībā pret augumu ir samērīgas, lielas vai mazas? Vai plaukstas ārējā daļa ir izliekta vai taisna? Kāda ir katra pirksta falanga –apaļa, kantaina, tvirta, muskuļota, ar vidukli? Un tagad vērīgi ieskaties plaukstas līnijās!…
Ko vēsta zināšanas par šiem un daudziem citiem cilvēka rokas elementiem, uzzināsiet, izpētot tekstu un ilustrācijas apgāda “Lietusdārzs” nupat klajā laistajā izdevumā “Hiromantijas rokasgrāmata katram”.
Hiroloģija (ikdienā pazīstamāks jēdziens – hiromantija) ir mācība par rokām. Paralēli astroloģijai tā radusies senatnē Ēģiptē, Ķīnā, Indijā un dažādos veidos attīstījusies līdz mūsdienām.
Ikviens droši vien ir sastapies ar izplatīto priekšstatu, ka hiromantija ir nākotnes zīlēšana pēc rokas līnijām. Dodi roku – pazīlēšu! Zīlnieces tēls klejo pa gadatirgiem, saloniem, grāmatām, operām, filmām…
Šī grāmata atklāj, ka priekšstats par hiromantiju kā zīlēšanu un hiromantēm gandrīz kā raganām ar melnu kaķi uz pleca ir vulgārs un vienpusīgs. Šis mūsdienīgais, faktiem bagātais izdevums uzskatāmi parāda, ka hiromantija ir daudzpusīga roku analīze.
Hiromanti atzīst, ka, prasmīgi analizējot rokas, var atrast vērtīgas ziņas par cilvēka raksturu, talantiem, personīgās dzīves iespējām. Iegūto informāciju katrs pats var izmantot (vai neizmantot) savas dzīves veidošanai.
Pasaulē ir izstrādātas un izdotas daudzas jo daudzas šai jomai veltītas grāmatas. Šo ļoti rūpīgi radījusi latviešu autore Maija Irbīte. Viņa ieguvusi vēsturnieces izglītību un visu mūžu strādājusi kultūras pieminekļu aizsardzības jomā. Savukārt hiroloģija viņas dzīvē vairāk nekā 30 gadu gaitā ieņēmusi arvien lielāku vietu, no hobija kļūstot par dzīvesveidu. Zināšanas iegūtas no dažādiem avotiem, gan tekstiem (viņa savākusi vairāk nekā 150 hiroloģijas grāmatu!), gan skolotājiem, meistariem. Autore uzsver: “Vislielāko pieredzi snieguši daudzie cilvēki, kuri ļāvuši ielūkoties savās rokās.”
Šī grāmata izvirza skaidru mērķi – palīdzēt lasītājam kļūt laimīgam, izdarot pareizās izvēles. Kā? Izmantojot “špikeri”, kas ikvienam ir klāt – savas rokas.
Arī tiem, kuri nevēlēsies pārbaudīt, vai viņu dzīves laimei ir sakars ar paša rokām, būs interesanti uzzināt, kā kopš dziļas senatnes cilvēki sevi pētījuši, ko atklājuši, kā domājuši.